KARAFF samt SKÅL, "Maja", Eva Englund, Orrefors.

511758. KARAFF samt SKÅL, "Maja", Eva Englund, Orrefors.

Karaff, höjd 21,1 cm.
Skål på fot, diameter 12,5, höjd 10,5 cm.

Bruksslitage. Skål med mikronagg längs mynning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Karaff, höjd 21,1 cm.

Antal besök: 2 536