TRÄRELIEF med gudinna och heliga symboler.

51165. TRÄRELIEF med gudinna och heliga symboler.

Skuren ur ett stycke. Längd 44, bredd 13, höjd 92 cm

Proveniens: Hemtagen till Sverige tidigt 1900-tal under ingenjörsarbete på järnväg i Indien/Pakistan.

Slitage, dekorskador, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 140