Skuren ur ett stycke. Längd 44, bredd 13, höjd 92 cm
Proveniens: Hemtagen till Sverige tidigt 1900-tal under ingenjörsarbete på järnväg i Indien/Pakistan.
Slitage, dekorskador, sprickor.