BARBIE, SKIPPER samt KEN, Mattel Inc, 1960-tal samt KLÄDER, mestadels märkt Mattel.

511607. BARBIE, SKIPPER samt KEN, Mattel Inc, 1960-tal samt KLÄDER, mestadels märkt Mattel.

Barbie, bubblecut, märkt "Midge T.M. 1962 Barbie 1958 by Mattel, Inc. Patented", längd ca 29,5 cm.
Skipper, märkt "Skipper © 1963 Mattel, Inc.", längd ca 23 cm.
Ken, märkt "© 1960 by Mattel, Inc. Hawthorne Calif. U.S.A.", längd ca 30,5 cm.

Bruksslitage, smärre missfärgningar. Skipper har klippt hår.
Klädset ej kompletta några med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 320