GLASFIGURINER, 15 st, Olle Alberius m fl, Orrefors.

511264. GLASFIGURINER, 15 st, Olle Alberius m fl, Orrefors.

Samtliga osignerade.
6 figuriner "Skråyrken" Olle Alberius höjd från 9 till 14,5 cm.
Örn Olle Alberius höjd 20 cm.
Älg Olle Alberius höjd 14 cm.
Glasblock med svanar, isbjörn, groda, rådjur, fisk, bock samt liten kristallbjörn högsta höjd 16 cm.

Bock och skomakare med mikroskopiska nagg/tillverkningsdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Samtliga osignerade.
Örn Olle Alberius höjd 20 cm.
Älg Olle Alberius höjd 14 cm.

Antal besök: 2 980