OTTO STIEGLITZ. Am See, olja på duk, inramad och signerad, 1900-tal.
511248. OTTO STIEGLITZ. Am See, olja på duk, inramad och signerad, 1900-tal.
Målning av Otto Stieglitz (1912-1991), olja på duk, inramad, signerad ”Otto Stieglitz” nere till vänster, inskrivet ”Am See. Otto Stieglitz, oljemålning, troligen 1900-talets mitt, mått: 54 x 52 cm.