RING, platina med diamanter, totalt ca 1,47 ct, E Ferlin Juvelerare, Göteborg, 1936. Vikt 3,0 g.

511133. RING, platina med diamanter, totalt ca 1,47 ct, E Ferlin Juvelerare, Göteborg, 1936. Vikt 3,0 g.

Storlek 16. Briljantslipad mittsten på ca 1,39 ct infattad i en chatongfattning samt 8/8-slipade sidostenar.

Bruksslitage, flertalet mindre repor på ringskena.

Diamanternas klarhet: VS1
Diamanternas färg: Top Crystal (I).

Gör en kostnadsfri värdering!

Diamanternas klarhet: VS1

Antal besök: 2 707