511068. SERVISDELAR, flintgods, 62 delar, Gustavsberg, Carrara. 18/1900-tal.
Terrin.
3 uppläggningsfat.
Kanna
7 djupa tallrikar.
24 flata tallrikar.
8 entrétallrikar.
6 assietter.
12 mindre djupa tallrikar.
Hårsprickor. Krackelyr. Missfärgningar. Flertal nagg. Varierande ålder, nyansskillnader.