510871. KARMSTOLAR, 3 st, Nesto, Nässjö Stolfabrik, 1900-talets andra hälft.
3 st karmstolar med spjälad rygg och sidor, H-kopplade ben. Blålackerade.
Höjd 83 cm.
Sitthöjd 44 cm.
Märkta Nesto.
Medföljer pinnstol, omärkt.
Slitage, färgbortfall.
Senare bemålning.