Kruka, stenmassa, blåvit dekor, höjd ca 17 cm. Kaffekoppar med fat bl.a. Rörstrand. Kaffekopp med fat samt fat på fot, Wedgwood.
En kopp Rörstrand med nagg. Bruksskick.