ÖRHÄNGE, ett par, 18K guld, Hallbergs Guldsmeds Ab C G, Stockholm, 1934.

510672. ÖRHÄNGE, ett par, 18K guld, Hallbergs Guldsmeds Ab C G, Stockholm, 1934.

Örhängen med droppformade kläppar, genombruten dekor, besatta med sten i vitguldsfattning, dekor av blomma. Skruv.
Stämplad 18K, Kattfot, CGH (Hallbergs Guldsmeds Ab C G) stockholms stadsstämpel, H8 (1934)
Vikt 2,7 gram.
Längd 28 mm, bredd 10 mm.
Medföljer ask.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 2,7 gram.
Längd 28 mm, bredd 10 mm.
Medföljer ask.

Bruksskick.

Antal besök: 698