510626. ARMBAND, samt halskedja och hänge, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, 1946, total vikt ca 27 gram.
Stelt armband, innermått längd 6, bredd 5,5 cm
Halskedja, längd 64 cm
Hänge, med pärla, höjd 4, bredd 2,7 cm
Total vikt ca 27 gram.
Smärre slitage och repor.