SOFFA "Rotang", Arne Norell, klädd i textil "Golden Lily", William Morris. 1900-talets andra hälft.

510473. SOFFA "Rotang", Arne Norell, klädd i textil "Golden Lily", William Morris. 1900-talets andra hälft.

Bok. Sidopartier och rygg med flätad rotting. Mönstrad klädsel. Lösa plymåer. Längd 240, bredd 82, rygghöjd 62 cm.

Bruksslitage. En dragkedja på en plymå trasig samt en plymå med skadad textil i framkant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 100