SKÅLAR, 2 st, BÄGARE, LOCK och CIGARETTETUI, silver, bl.a. Tore Eldh, 1900-tal. Bruttovikt 317 gram.

510432. SKÅLAR, 2 st, BÄGARE, LOCK och CIGARETTETUI, silver, bl.a. Tore Eldh, 1900-tal. Bruttovikt 317 gram.

Skål, Tore Eldh, skål, oval form, fylld fot, 12,5 x 10,5 cm, höjd 10,5 cm. Skål i form av två snäckor, 13 x 10, höjd 7,5 cm. Cigarett etui 8,5 x 6,5 cm. Bägare, höjd 5 cm. Lock, diameter 13 cm. Bruttovikt 317 gram.

Slitage. Gravyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Gravyrer.

Antal besök: 464