Matta med geometrisk dekor i rosa, beige, gul och grått mot blå botten.
Osignerad, möjligen Ingegerd Silow. (Mönster i "Örbyhus" stil)
Mått: 239 x 165 cm.
Bruksskick.
Mått: 239 x 165 cm.
Bruksskick.