TAKKRONA Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

509150. TAKKRONA Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Stomme i mässing med olikslipade prismor. Kupa i blåtonat glas med dekor av kotte.
Fyra ljusarmar samt 4 elektriska ljuspunkter.
Höjd 60 cm.
Total höjd 85 cm.
Diameter 43 cm.

Bruksskick.
El ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 60 cm.
Total höjd 85 cm.
Diameter 43 cm.

Bruksskick.
El ej funktionstestad.

Antal besök: 722