SOFFA OCH STOL, thonet-modell, 1900-talets första hälft.

508757. SOFFA OCH STOL, thonet-modell, 1900-talets första hälft.

Målade. Genombruten rygg. Soffa med fast stoppad sits, stol med lös. Soffans längd ca 118 cm.

Slitage. Repor och märken. Senare sitsar och målning. Torrsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 713