BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft.

508671. BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft.

Mässing. Sex ljushållare. Tre ljuspunkter. Kupa i opak glas. Diameter ca 52. Höjd ca 115 cm.

Ej funktionstestad. Ytslitage. Trasig kupa. Senare elektrifierad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 231