FIGURIN, mater dolorosa, bemålat trä.

508402. FIGURIN, mater dolorosa, bemålat trä.

Höjd 30 cm.

Utförande enligt 1200-talets stil- och formspråk.

Angripen av skadeinsekter, senare bemålning, krackelerad färg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 30 cm.

Antal besök: 902