SKÅLAR, 7 st samt KARAFF, glas, "Tusen Fönster" Simon Gate, "Princess" Sven Palmqvist, Orrefors.

507994. SKÅLAR, 7 st samt KARAFF, glas, "Tusen Fönster" Simon Gate, "Princess" Sven Palmqvist, Orrefors.

Samtliga osignerade.
Skål Simon Gate höjd 8,5 cm.
5 skålar Sven Palmqvist höjd från 7,5 till 14 cm.
Slipad oval skål höjd 11,5 längd 24 cm.
Karaff höjd 24,5 cm.

Obetydligt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Samtliga osignerade.
Skål Simon Gate höjd 8,5 cm.
Karaff höjd 24,5 cm.

Obetydligt slitage.

Antal besök: 826