SALONGSGRUPP, 8 delar, Karl Johan-stil, 1900-talets början.

507550. SALONGSGRUPP, 8 delar, Karl Johan-stil, 1900-talets början.

Salongsgrupp, 8 delar, björk.
Soffa med svängda armlän samt ben. Klädd och stoppad sits och rygg. Höjd 93 cm. Längd 208 cm. Bredd 60 cm.
4 st stolar och 2 st karmstolar, genombruten ryggbricka. Höjd 84 cm, sitthöjd 38 cm.
Bord på pelarfot, rektangulär skiva med två klaffar. Höjd 77 cm, längd 93 cm (med klaffar uppfällda 140 cm, bredd 70 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Salongsgrupp, 8 delar, björk.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 257