507351. MAT samt TESERVIS, 119 delar, "Bengali", Rörstrand.
16 djupa tallrikar
14 mattallrikar
12 assietter
19 tefat
11 tekoppar
22 assietter
11 äggkoppar
Tekanna
Kaffekanna
Gräddkanna
Sockerskål
4 uppläggningsfat
3 uppläggningsskålar
såsskål
2 skålar.
Enstaka delar med nagg och skador.
Bruksslitage.