MATSERVISDELAR, 39 delar, porslin, "Gröna Anna", Rörstrand.

506761. MATSERVISDELAR, 39 delar, porslin, "Gröna Anna", Rörstrand.

12 flata tallrikar, varierar i färg, diameter 24 cm
6 assietter, diameter 21 cm.
7 assietter, diameter 18 cm
4 djupa tallrikar, diameter 20 cm.
2 uppläggningsfat, längd 28,5 cm.
Uppläggningsfat, längd 24 cm
Skål, diameter 28,5, höjd ca 6 cm.
Skål, diameter 12,5, höjd 10,5 cm.
Skål, diameter 18, höjd 10 cm
Tillbringare, höjd 13,5 cm.
3 kaffekoppar med fat, koppens diameter ca 7,5 cm.

Bruksslitage, en flat tallrik samt en större assiett med nagg. Två kaffekoppar med nagg/spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 assietter, diameter 21 cm.
7 assietter, diameter 18 cm
Uppläggningsfat, längd 24 cm
Skål, diameter 18, höjd 10 cm
Tillbringare, höjd 13,5 cm.

Antal besök: 457