OKÄND KONSTNÄR, tjejporträtt, klassicism.

506422. OKÄND KONSTNÄR, tjejporträtt, klassicism.

Tyska skolan omkring 1800, porträtt av en ung flicka med blont hår mot en mörk bakgrund; olja på duk, inramad. 46 cm höjd, bredd 38 cm.

Crackles och repor, tecken på åldrande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Deutsch Auctioneers
Antal besök: 581