506390. BOKHYLLA, två sektioner, teak, Skaraborgs Möbelindustri, Tibor, 1950/60-tal.
Brickmärkt. Två underskåp, 8 st. hyllplan, två lådor under ett hyllplan, längd 158, bredd 40, höjd 180 cm.
Bruksslitage, repor, fuktskada på skiva till ett av underskåpen.
Nyckel/nycklar finns.