MJÖLKKANNA med TOMTAR, flintgods Göteborg, omkring sekelskiftet 18/1900.

505976. MJÖLKKANNA med TOMTAR, flintgods Göteborg, omkring sekelskiftet 18/1900.

Höjd 12 cm, längd 16,5 cm.

Bruksslitage, krackelyr, missfärgning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 12 cm, längd 16,5 cm.

Antal besök: 687