TAKFOTOGENLAMPA, metall samt glas, 1900-tal.

505932. TAKFOTOGENLAMPA, metall samt glas, 1900-tal.

Höj och sänkbar fotogenlampa, med lod samt glaskupa.
Höjd ca 100 cm.
Diameter ca 30 cm.
Elektrifierad.

Bruksslitage.
Nagg på kupan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 100 cm.
Diameter ca 30 cm.
Elektrifierad.

Bruksslitage.
Nagg på kupan.

Antal besök: 622