FICKUR med alarm, stål, Junghans, samt MORMORSUR, silver, Remontoir. 1900-tal.

505780. FICKUR med alarm, stål, Junghans, samt MORMORSUR, silver, Remontoir. 1900-tal.

Junghans, diameter 52 mm, vikt 89 gram. Mormorsur diameter 36,5 mm, vikt 35 gram.

Slitage. Junghans fungerar vid inskrivning. Mormorsuret är dragen i botten/fungerar ej.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 800