505497. SERVIS, porslin, 83 delar. "Pompadour", Rosenthal.
12 mattallrikar, 12 djupa, 11 förrätt, 24 assietter, 11 kaffekoppar och fat, 6 uppläggningsfat, 2 skålar, 1 såsskål, 1 kaffekanna, 1 bringare, 1 gräddkanna, 1 sockerskål.
Bruksslitage, kan finnas små nagg.