504940. MATSERVIS, ca 79 delar, flintgods, "Bengali", Rörstrand. 1900-ta.
Bestående av: 11 mattallrikar, 12 bordstallrikar, 12 assietter, 12 djupa tallrikar, 12 sopptallrikar, 11 kaffekoppar med fat, 1+1+2 serveringsfat, 1+2 serveringsfat med hänklar, såsskål tillbringare.
Slitage, nagg.