504890. MATSERVIS, 56 delar, porslin, modell Wasa, Hackefors, 1900-talets mitt.
11 mattallrikar
12 djupa tallrikar
12 assietter
11 mindre assietter
tillbringare
såsskål med lock
2 skålar
6 uppläggningsfat.
1 djup tallrik med nagg.
Bruksslitage.
Förgyllning med slitage.