504840. SERVIS, 50 delar "Koka", Hertha Bengtsson, Rörstrand.
9 uppläggningsfat.
4 Uppläggningsskålar
2 Karotter
1 Såskanna
1 Mjölkkanna
1 Lockskål
1 Sockerskål
1 Gräddkanna
5 mattallrikar
6 Djupa tallrikar
10 Assietter
7 Kaffekoppar med fat
3 Tekoppar med fat.
1 kaffekopp medföljer. 7 tefat medföljer. Mindre nagg, sprickor och slitage.