SELMA LAGERLÖF. Gösta Berlings saga. Med originallitografi.

504794. SELMA LAGERLÖF. Gösta Berlings saga. Med originallitografi.

Teckningar och akvareller av Hilding Linnqvist Albert Bonniers Förlag. Stockholm. 1959. (2), 437, (6) sidor. Häftad. Pappkassett.
Bibliofilupplaga om 250 numrerade exemplar, detta är nr. 32. Innehåller 1 signerad litografi av Hilding Linnqvist. Boken är signerad av Linnqvist.

bruksspår.

Gör en kostnadsfri värdering!

bruksspår.

Antal besök: 1 689