Teckningar och akvareller av Hilding Linnqvist Albert Bonniers Förlag. Stockholm. 1959. (2), 437, (6) sidor. Häftad. Pappkassett.
Bibliofilupplaga om 250 numrerade exemplar, detta är nr. 32. Innehåller 1 signerad litografi av Hilding Linnqvist. Boken är signerad av Linnqvist.
bruksspår.
bruksspår.