TAKLAMPA, Art Deco, 1920-/30-tal.

504265. TAKLAMPA, Art Deco, 1920-/30-tal.

Stomme av mässing. Kupa av frostat glas med dekor av blommor. Reliefdekor av sjöjungfrur. Diameter ca 45. Höjd ca 33 cm.

Ej funktionstestad. Ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 769