SKÅLAR,1 par, empire, Frankrike, tidigt 1800-tal.

504170. SKÅLAR,1 par, empire, Frankrike, tidigt 1800-tal.

Förgyllt porslin.
Höjd 20 cm.
Diameter 23 cm.

Proveniens: Kulebo herrgård, Kalmar län.

Bruksslitage. Något sliten förgyllning på fot.

Gör en kostnadsfri värdering!

Förgyllt porslin.
Höjd 20 cm.
Diameter 23 cm.

Antal besök: 1 228