6 flata tallrikar, diameter 25 cm.
6 djupa tallrikar, diameter 24,5 cm.
6 assietter, diameter 21 cm.
2 uppläggningsfat, längd 27,5 - 32 cm.
Skål med lock, höjd 10 cm.
6 tekoppar med fat, tekoppens diameter 10 cm.
Bruksslitage, nagg, en tekopp med missfärgning. Ett uppläggningsfat med spricka.
6 assietter, diameter 21 cm.
Skål med lock, höjd 10 cm.