MATSERVISDELAR, 27 delar, "Ostindia", Rörstrand.

503865. MATSERVISDELAR, 27 delar, "Ostindia", Rörstrand.

6 flata tallrikar, diameter 25 cm.
6 djupa tallrikar, diameter 24,5 cm.
6 assietter, diameter 21 cm.
2 uppläggningsfat, längd 27,5 - 32 cm.
Skål med lock, höjd 10 cm.
6 tekoppar med fat, tekoppens diameter 10 cm.

Bruksslitage, nagg, en tekopp med missfärgning. Ett uppläggningsfat med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 assietter, diameter 21 cm.
Skål med lock, höjd 10 cm.

Antal besök: 414