MATSERVIS, 57 delar, porslin, Rörstrand, "Marie" 1900-talets andra hälft.

503721. MATSERVIS, 57 delar, porslin, Rörstrand, "Marie" 1900-talets andra hälft.

12 st. mattallrikar
12 st. djupa tallrikar
12 st. mindre tallrikar
12 st. assietter
1 st. uppläggningsskålar
6 st. uppläggningsfat
1 st. tillbringare
1 st. såsskål.

Bruksslitage, en mindre tallrik, en assiett och ett mindre uppläggningsfat med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 st. mattallrikar
12 st. djupa tallrikar
12 st. mindre tallrikar
12 st. assietter
1 st. uppläggningsskålar
6 st. uppläggningsfat
1 st. tillbringare
1 st. såsskål.

Antal besök: 2 333