503718. COCO CHANEL. Väska, "Flap bag", caviar leather, Paris, Frankrike, 1900-tal.
Quiltat, svart läder med axelremremskedja i gulmetall.
Invändigt inredd med fack, med dragkedjor, i rött läder.
Längd 27 cm, höjd 19 cm.
Bruksslitage, läderrem till axelremmen av på ett ställe.