COCO CHANEL. Väska, "Flap bag", caviar leather, Paris, Frankrike, 1900-tal.

503718. COCO CHANEL. Väska, "Flap bag", caviar leather, Paris, Frankrike, 1900-tal.

Quiltat, svart läder med axelremremskedja i gulmetall.
Invändigt inredd med fack, med dragkedjor, i rött läder.
Längd 27 cm, höjd 19 cm.

Bruksslitage, läderrem till axelremmen av på ett ställe.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 27 cm, höjd 19 cm.

Antal besök: 5 883