MATSERVIS, 44 delar, Gröna Anna, Rörstrand.

503661. MATSERVIS, 44 delar, Gröna Anna, Rörstrand.

9 st, tallrikar, diameter 24 cm
14 st, tallrikar, diameter 20 cm
9 st, assietter, diameter 18 cm
3 djupa tallrikar, diameter 20 cm
5 st, djupa tallrikar, diameter 16 cm
2 st, uppläggningsfat, 35 x 26,5 cm, 24 x 15 cm
karott, 25 x 19 cm
såsskål, höjd 9 diameter 12 cm
blomkruka höjd 12 cm, diameter 15 cm.

nagg förekommer, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

karott, 25 x 19 cm

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 511