STOPPUR/TIDTAGARUR, sk. "split second" Heuer, 1960/70-tal.

503372. STOPPUR/TIDTAGARUR, sk. "split second" Heuer, 1960/70-tal.

Tidtagarur med den eftertraktade dubbla tidtagningsfunktionen - även kallad "Rattrapante" eller "Double Chronographe" (mer information om funktionen: http://www.watch-wiki.net/index.php?title=Rattrapante_chronograph). Diameter 51 mm, vikt 99 gram.

Bruksslitage. Gravyr efter kanten. Fungerar vid inskrivning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 997