SPEGEL, trä och med ljusarmar i mässing, 1800-tal.

503239. SPEGEL, trä och med ljusarmar i mässing, 1800-tal.

Rikt ornamenterad ram med genombrutet krön, 2 st ljushållare. Bakstycke i trä. Höjd 106 cm bredd 69,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, spegelglas med anlöpning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 551