FICKUR, Halda Fickursfabrik, ankargång, manuell, boett av silver.

502949. FICKUR, Halda Fickursfabrik, ankargång, manuell, boett av silver.

Innerboett märkt 21051.
Boett stämplad HH, Karlshamn, 1911.
Yttre diameter ca 50 mm.

Gravyr på inre boettlock samt graverat monogram på yttre boett. Mindre bucklor. Spricka på emaljerad urtavla mellan klockan 5 och 6.

Gör en kostnadsfri värdering!

Innerboett märkt 21051.
Yttre diameter ca 50 mm.

Antal besök: 733