502515. ADI HOLZER. ”Litet CV”.
Adi Holzer (21.04.1936 Stockerau nära Wien); färgetsning på papper, inskriven i tryck, inskriven i grafit och numrerad 23/100 samt signerad, daterad 83, inramad bakom glas i passepartout. Mått ca. Ram 33 x 43 cm, fäste 18,5 x 13,5 cm.