AMPEL, 1800-tal, nyrokoko.

AMPEL, 1800-tal, nyrokoko.
502494. AMPEL, 1800-tal, nyrokoko.

Bronserad stomme, dekor av löv.
Tre st. dubbla ljusarmar. Hus i böhmiskt glas, slipad dekor.
Sparljus i botten.
Höjd 90 cm Ø 50 cm.

Hus med omfattande skador, smärre skador på stomme.
Någon prisma saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sparljus i botten.
Höjd 90 cm Ø 50 cm.

Någon prisma saknas.

Västerviks Auktionsbyrå
Antal besök: 620