YTTERFODER, flintgods, "Vineta", Rörstrand, omkring sekelskiftet 18/1900.

502318. YTTERFODER, flintgods, "Vineta", Rörstrand, omkring sekelskiftet 18/1900.

Dekor i form av vinblad med förgyllda detaljer.
Höjd 15 cm, diameter 15,2 cm.

Bruksslitage, krackelyr, spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 15 cm, diameter 15,2 cm.

Antal besök: 1 612