KARMSTOL, furu, med fårfäll, 1800-talets andra hälft.

502069. KARMSTOL, furu, med fårfäll, 1800-talets andra hälft.

Gotisk stil
Rygghöjd 110, sitthöjd 45, sittdjup 56, sittbredd 52 cm.

Åldersrelaterat slitage, märken. Slitage/nötning på armstöd san grövre nötning längst fram på armstöd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gotisk stil

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 392