DOSA, silver, stämplad "BK", Stockholm, 1792. Vikt 74 gram.

501791. DOSA, silver, stämplad "BK", Stockholm, 1792. Vikt 74 gram.

Oval modell med graverad bård. Undersida med graverat monogram "ISS MAD, Juni" med lagerkrans. Förgylld insida. Längd 7,8 cm, bredd 5 cm, höjd 2 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 516