14 flata tallrikar, diameter 25,5 cm.
11 djupa tallrikar, diameter 25 cm.
6 assietter, diameter 21,5 cm.
8 assietter, diameter 18,5 cm.
2 uppläggningsfat, längd 28,5 cm
2 uppläggningsfat, längd 34 cm.
Karott med lock längd ca 30 cm. Ett udda lock medföljer.
Terrin med lock och fat, fatets längd 35 cm.
Slitage, krackleringar, ställvis fläcke, enstaka nagg.