16 flata tallrikar, diameter 24,5 cm.
8 djupa tallrikar, diameter 24,5 cm
7 assietter, diameter 22 cm.
7 assietter, diameter 17,5 cm.
Uppläggningsfat, 31 x 25 cm.
2 uppläggningsfat, längd 24 cm.
Såsskål.
Skål, diameter 25,5, höjd 5,5 cm.
Skål på fot, diameter 24,5, höjd 6,5 cm.
4 tekoppar med 8 fat.
Tillbringare.
Terrin, längd inklusive hänklar 33 cm, höjd ca 21,5 cm.
Bruksslitage, nagg, terrinens lock med lagad knopp.
7 assietter, diameter 22 cm.
Uppläggningsfat, 31 x 25 cm.
Såsskål.
4 tekoppar med 8 fat.
Tillbringare.