501329. SALONGSGRUPP, 5 delar, Karl-Johan stil,18/1900-tal.
1 bord, 2 karmstolar samt 2 stolar.
Karmstolarnas höjd 89 cm, bredd 58 cm.
Bordets höjd 74 cm, bredd 67 cm, längd 88 cm (längd med klaffar 132 cm).
Åldersslitage.
Tyg med fläckar.
Smärre fanerskador.