BORDSFOTOGENLAMPA, glas/metall, 1900-tal.

500886. BORDSFOTOGENLAMPA, glas/metall, 1900-tal.

Höjd inklusive brännarrör 46,5 cm.
Brännarrör märkt Patent 7'U, med krona.
Extensivt dekorerad underdel, tidigare förgylld.

Förgyllningssläpp, brännarrör med små nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 402